Компанієць Олег Анатолійович

  • 30 років хірургічної практики
  • Спеціалізація — функціональна ринопластика
  • Оториноларинголог вищої категорії
  • Професор, доктор медичних наук
  • Заслужений лікар України

Послуги

Кредо доктора Компанійця

1 Функції носа - поперед за все!
Ринопластика завжди маэ бути функціональною. Функції носа - не тільки дихання, але і нюх, очищення, зволоження, зігрівання, фільтрація, знезараження повітря, резонації (вплив на тембр голосу). Пластичні хірурги не мають права за рахунок змін форми носа погіршувати його функцій, тому що це є здоров'я пацієнта. Якщо у пацієнта з функціями носа все добре, то ми повинні їх зберегти.
2 Тільки закрита ринопластика
Ми прихильники закритою ринопластики, тому що цей надає містить ряд переваг, яких немає у відкритій ринопластики. Головна перевага закритого методу - він дозволяє домогтися саме такого результату, який планується перед операцією.
3 Максимальна природність
Прооперований ніс не повинен виглядати неприродно. Є дуже багато прикладів, коли ніс в принципі правильної форми, розмірів, положення, але відразу видно, що була зроблена операція, причому навіть не фахівцеві. Такого не повинно бути. Правильно зроблена операція - це коли пацієнт настільки звикає до нового носа, що він забуває про операцію, і вважає, що такий ніс у нього був завжди. Тим більше оточуючі люди швидко приймають та невдовзі вже не помічають проведених змін.
4 Прогнозований результат
Зміни повинні точно відповідати плану. Світова статистика незадоволених ринопластикою пацієнтів - від 20% до 40%. Такий високий відсоток пояснюється тим, що навіть в усьому успішно проведені операції призводять до змін, які не заплановані і які не були бажані для пацієнта. Хоча сама операція вважається проведеною добре. Тому ми пропагуємо підхід: реалізація повинна відповідати плану

Освіта

1978-1984 рр. — Військово-медична академія ім. С. М. Кірова (м. Ленінград), факультет підготовки військових лікарів

1985 р — інтернатура по отоларингології (м. Рига)

1989-1992 рр. — Військово-медична академія ім. С. М. Кірова (м. Ленінград), лікувальне відділення факультету керівного медичного складу, диплом за спеціальністю «Отоларингологія» (з відзнакою та золотою медаллю)

1999-2002 рр. — докторнатура при Українській військово-медичній академії

Досвід роботи

1992-1999 рр. — керівник ЛОР-відділення Харківського регіонального військового госпіталю

2002-2017 рр. — ЛОР-хірург, пластичний хірург клініки «Медбуд», керівник роботи клінічної бази УВМА

З 2002 р — професор кафедри військової хірургії УВМА

З 2017 року — ЛОР-хірург, пластичний хірург центру GRACE

Профільні заходи

З 2000 року — член Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів (ВАПРЕХ)

Навчальні операцій по закритій ріносептопластика в режимі онлайн в рамках другої міжнародної науково-практичної програми Visiting Professor Program

Наша команда
team4-e1567529710613
Анатолій Компанієць

Учень та асистент Олега Анатолійовича. Пластичний хірург, 8 років хірургічної практики. Кандидат медичних наук. У 2010 році закінчив Національний Медичний Університет ім. Богомольця О.О. У 2013 році отримав диплом з відзнакою в Українській Військово-Медичної Академії за спеціалізацією «Хірургія»

team2-e1567529888374
Микола Кузнецов

Учень і асистент Олега Анатолійовича. Спеціаліст післяопераційної реабілітації, співавтор програм прискореного відновлення

team4
Жанна Цигура

Асистент по роботі з клієнтами

Часті питання
Правда, що операції з пластики носа - найбільш складні?

Так, більш складної операції в пластичної хірургії не існує. Тому що тут потрібно вміти працювати з різними тканинами: і з кістковою, і з хрящовою, і з м’якими тканинами. Інші операції не вимагають таких вмінь, щоб всі ці тканини узгодити одну з одною і отримати бажаний результат. Крім того, ніс — це орган який виконує багато функцій одночасно, і жодну з них ні в якому разі не можна порушити проведенням операції. Це складно, і не кожному пластичного хірургу це під силу.

Пластику носа може зробити будь-який пластичний хірург?

Часто майбутні пацієнти пластичних хірургів недооцінюють всю складність операції на носі і вважають, що її може провести будь-який лікар. Але пластика носа — це не тільки про красу. Пластика носа повинна бути в першу чергу функціональною: зберігати всі функції носа, якщо з ними все добре, і усувати проблеми, якщо вони є. У випадку коли лікар не є ЛОР-хірургом, він не зможе самостійно провести таку операцію, де стоїть завдання усунути функціональну проблему — наприклад, проблему з правильним диханням. Йому доведеться запрошувати в асистенти ЛОРа. Тобто Ви йдете на операцію до вподобаного вами пластичного хірурга, а за фактом ту частину операції, яка стосується життєво важливої функції організму, буде виконувати інший лікар. Набагато безпечніше робити операції на носі у дипломованого ЛОР-хірурга.

Скажіть чесно, у вас були незадоволені пацієнти?

Можна сказати, невдоволення є двох видів. Перший — коли пацієнт незадоволений, тому що результат або ніякий, або стало гірше, ніж було. У нас це неможливо і такого не повинно бути в принципі. Другий — коли результат операції досягнуто, але пацієнт незадоволений, він продовжує перебувати в пошуку ідеального носа. Деякі люди незадоволені своїм зовнішнім виглядом, але не можуть чітко сформулювати, чого вони хочуть. У такому випадку ми робимо комп’ютерне моделювання, даємо порівняння, пояснюємо, показуємо результати інших операцій. Якщо і після цього людина не може визначитися, ми її не оперуємо, тому що вона точно залишиться незадоволена результатом. Щоб результат для людини був добрий, потрібно дотримуватися двох умов. Перша — на стадії доопераціної підготовки потрібно переконатися, що пацієнт точно знає, чого він (або вона) хоче. Друге — провести операцію в точній відповідності з планом і досягти того результату, який було обговорено та погоджено з пацієнтом. Саме так і має працювати справжній фахівець.