Повторна ринопластика

Повторна ринопластика — це пластична операція, яку проводять маючи на меті змінити або відновити форму і функції носа після того, як він вже був прооперований. Це може бути не тільки друга, а й третя, четверта і т.д. операції.  

60% всіх звернень до лікаря Компанійця — саме прохання виправити наслідки невдалої першої операції, проведеної іншими лікарями.

Повторна ринопластика буває двох видів: 

  • Коригуюча процедура, коли потрібна незначна зміна (наприклад, корекція невеликих вад, що виникли в результаті утворення спайок, гіпертрофованих рубців тощо).
  • Повноцінна пластична операція, при якій необхідно вносити значні зміни (наприклад, відновлення дихальних функцій носа, якщо вони були порушені в ході попередньої операції).

Оскільки набряки після операції остаточно сходять лише через 6-8 місяців, то ж і повторна ринопластика можлива не раніше цього терміну — мінімум через 9 місяців, а в середньому через рік.

Як за правило, повторна ринопластика переноситься пацієнтом складніше, ніж перша. Отже вкрай важливо знайти для неї висококваліфікованого хірурга з досвідом проведення повторних пластичних операцій.

В яких випадках потрібна повторна ринопластика

Пацієнт не задоволений зовнішнім виглядом нового носа

Згідно зі статистикою, близько 45% пацієнтів вдаються до повторної ринопластики. Велика частина з них йде на це через те, що результат первинної операції не задовольняє їх візуально. Щоб мінімізувати такі випадки, необхідно проводити попереднє моделювання носа, яке дозволить пацієнту ще до операції дізнатися, як буде виглядати новий ніс і як він буде поєднуватися з іншими рисами обличчя.

Є ускладнення після першої пластики носа

Якщо перша операція проведена з помилками, можуть виникнути естетичні чи функціональні проблеми. Повторна операція дозволяє змінити розмір і ширину носа, підкоригувати кінчик і крила, виправити асиметрію. Нерідко після невдалої пластики потрібно не тільки міняти зовнішній вигляд носа, а й відновлювати носову перегородку. В такому випадку проводиться повторна риносептопластика, яка вважається однією з найскладніших пластичних операцій.

Коли всі проблеми неможливо усунути з першого разу

Іноді обсяг і складність робіт по відновленню або зміни що потрібно внести носа настільки значні, що провести їх за одну операцію просто неможливо. Тоді призначається серія операцій. Найчастіше це необхідно при посттравматичної ринопластики або вроджених дефектах, коли необхідна не просто пластична, а реконструктивна операція.

Показання до проведення повторної ринопластики

  • недокоррекція: під час первинної ринопластики не було проведено увесь необхідний комплекс заходів по видаленню тканин, і ніс або зменшився не так значно, або виникла з’явилась горбинка або інші недоліки, пов’язані з надлишком тканин;
  • гиперкоррекция: оскільки при першій операції було видалено занадто багато хрящових тканин, то ніс вийшов або занадто маленьким, або з’явилися западини чи інші проблеми, після яких може знадобиться корекція носа хрящовими имплантами;
  • функціональні проблеми: при проведенні операції було допущено помилки, які призвели до викривлення носової перегородки, після чого потрібно проводити септопластику — операцію з її вирівнювання.

Для чого використовують імпланти

У нашій практиці пацієнти зрідка вдаються до збільшення носа, але при повторній ринопластиці вона може знадобиться. Хрящові імпланти часто необхідні для досягнення естетичних і функціональних цілей, особливо якщо при першій операції була допущена гиперкоррекция або помилки, які викликали витончення носового хряща. Пластичні хірурги віддають перевагу використанню аутотрансплантату — частини хряща з власної перегородки, вуха або ребра самого пацієнта. Вони мають найменший ризик ускладнень та відторгнення. З цих частин хрящів формують втрачені частини носа.

Як проходить консультація при повторній ринопластиці

Доктор Компанієць огляне ваш ніс за допомогою ендоскопа, вивчить всі знімки та виписки, які ви візьмете з собою. Ви обговоріть всі проблеми, які виникли після первинної ринопластики. Олег Анатолійович прооперував сотні пацієнтів після первинної і повторних ринопластика, тому він запропонує оптимальні варіанти вирішення вашої проблеми. Якщо необхідна зміна зовнішнього вигляду носа, доктор зробить комп’ютерне моделювання, після чого ви точно знатимете, яким буде ваш ніс після операції.