Реабілітація

Як проходить реабілітація після ринопластики

День 1
Пацієнт знаходиться у клініці на спостереженні. Показаний постільний режим. Узголів'я ліжка піднесено вгору - це сприяє зменшенню набряків і гематом.
День 2
Пацієнт виписується з клініки і їде відпочивати додому. Набряклість досягає свого максимуму, після чого починає поступово спадати.
День 7
До цього часу зникають синці та быльша частина набряків. Знімається лангетку (яка фіксує пов'язка), пацієнт дихає вільно.
День 14
Пацієнт може повертатися до роботи і виходити в світ, проте про результати ринопластики судити ще зарано. Можна починати користуватися декоративною косметикою.
Через 1 місяць
Залишки набряку ще є, однак можна оцінити загальні результати ринопластики. Можна відновлювати заняття спортом і фізичні навантаження.
Через 2 місяці
можна відновлювати косметичні процедури в області носа і починати носити окуляри.
Через півроку
Можна оцінювати загальний результат від ринопластики. Однак варто враховувати те, що на кінчику носа може все ще залишатися невеликий набряк.
Через рік
Після закінчення цього періоду можна робити впевнені висновки про остаточні результати операції.

Як прискорити реабілітацію

Програми реабілітації професора Компанійця не впливають на запланований кінцевий результат, та істотно впливають тільки на швидкість і «легкість» реабілітації після ринопластики. Найчастіше програми застосовуються за бажанням пацієнта (зрідка по необхідності).

Програма «Презентабельність»

Застосовується в тих випадках, коли пацієнту потрібно в найкоротші терміни з’явитися в відкритому суспільстві, на роботі, в сім’ї без очевидних слідів операції. В цьому випадку ми гарантуємо презентабельність за 2 тижні.

Програма «Шкіра»

Необхідна, коли зовнішній ніс значно зменшується за об’ємом (утворюються великі надлишки шкіри, які коли їх буде скорочено в повному обсязі, можуть привнести корективи в кінцевий візуальній результат).

Коли можна оцінювати результат ринопластики

Оцінити результат ринопластики можно безпосередньо після зняття лангетки. Це пов’язано з особливостями відновлення тканин. Лише через два тижні проходять гематоми, після яких все ще залишається набряк, що приховує новий ніс.

Близько двох тижнів після операції спостерігаються найбільш сильні гематоми і набряк. Цей період є першим етапом післяопераційного відновлення. Протягом двох тижнів варто утриматися від появи на людях через очевидні сліди операції.

Сліди операції, як правило, зникають після трьох тижнів. Але остаточний результат оцінити ще не можна через усе ще помітний набряк. Однак в цей період ви зможете помітити загальні зміни в зовнішності.

Про перші результати пластичної операції можна судити через півроку після проведення ринопластики. До цього часу набряк спадає повністю, однак деякі деталі нової форми носа все ще можуть залишитися непомітними.

Повне відновлення після операції займає до 12 місяців, і лише через 8 — 12 місяців після операції ви зможете оцінити остаточний результат.

Слід пам’ятати, що результатом ринопластики є не тільки красивий ніс, але і відмінне функціонування цього органу.

8 заборон після ринопластики

  • Спати на обличчі і навіть на боці перші 2 тижні.
  • Самостійно витягнути турунди з носа чи поміняти їх положення.
  • Витягувати або обрізати нитки косметичних швів у носі.
  • Поправляти і змінити розташування лангетки.
  • Практикувати самолікування: категорично забороняється змінювати план лікування без узгодження з лікарем.
  • Займатися спортом і фізичним навантаженнями перші 1,5 місяця після операції.
  • Носити окуляри перші півроку або до того моменту, поки не дозволить провідний лікар.
  • Панікувати через результати операції, без того щоб дочекатися остаточного зникнення набряку.

Часто задаваемые вопросы

Що найскладніше при реабілітації?

Для більшості пацієнтів, які перенесли ринопластику, найскладнішими є перша доба після операції, коли турунди (ватно-марлеві тампони) вставляються в ніздрі і ускладнюють носове дихання.

Чи болить ніс під час реабілітаційного періоду?

Як не дивно, операції на носі не супроводжуються сильним болем. У перші кілька діб після операції пацієнт приймає знеболюючі, далі необхідність в цьому зникає: пацієнт майже не відчуває болісних відчуттів.

Скільки консультацій можна і потрібно проходити в період реабілітації?

Правильним є підхід, коли пацієнт не залишається наодинці зі своїми побоюваннями і питаннями після проведеної операції. Кількість консультацій не варто обмежувати до якоїсь певної цифри.

Чи можна вагітніти відразу після ринопластики?

Так, можна, і це можливо. Але необхідно бути готовою до того, що вагітність буде пролонгувати період реабілітації. Також надмірне супровід природними набряками які можуть з’явитися під час вагітності, в першу чергу, позначаються на прооперованому носі. Також необхідно обов’язково проконсультуватися у анестезіолога: через який час організм повністю очиститься і виведе всі препарати, що застосовуються для анестезії при операції, бо деякі з них можуть мати вплив на протікання вагітності та здоров’я майбутньої дитини